imaginepr.pl

13 August
Katarzyna Leszczyńska-Bohdan

UNICEF i Domestos razem dla zdrowia dzieci

UNICEF i Domestos razem dla zdrowia dzieci
Twoje dziecko kontra bakterie. Poradnik Młodej Mamy
„Domestos dla UNICEF” to polska odsłona międzynarodowej kampanii, jednak tylko w naszym kraju działania prowadzone są szerzej i w niestandardowy sposób.W ramach światowego projektu marki Domestos, Fundacji Unilever i organizacji UNICEF,  ruszyła polska odsłona kampanii „Domestos dla UNICEF”. Unicef, wspierany przez markę Domestos, walczy o poprawę warunków sanitarnych na świecie. Program realizowany jest w trzech aspektach: popularyzacji właściwych praktyk higienicznych, tworzenia zapotrzebowania na toalety i uświadamiania złej sytuacji sanitarnej.

 

Jak informuje Unicef, ponad 1 mld osób na świecie nie ma w ogóle dostępu do urządzeń sanitarnych. Oznacza to, że załatwianie potrzeb fizjologicznych w ich przypadku odbywa się na wolnym powietrzu, w pobliżu własnych domów. Złe praktyki sanitarne są główną przyczyną zatruć pokarmowych i biegunki, która każdego dnia doprowadza do śmierci około 3000 dzieci.

 

Specjalnie na potrzeby działań w Polsce stworzyliśmy dedykowany blog w portalu Rodzice.pl. Na jego łamach można przeczytać m.in. komentarze ekspertów Unicef oraz wspierających akcję blogerów. Ponadto w portalu NK.pl uruchomiliśmy oficjalną grupę akcji „Razem dla zdrowia dzieci”. Jej członkowie mogą skorzystać m.in. z interaktywnej wersji poradnika dla rodziców, w którym czytelnik ma możliwość dyskutowania na temat treści oraz dzielenia się własnymi poradami i wskazówkami rodzicielskimi.

 

Dodatkowym wsparciem dla działań edukacyjnych jest przygotowana przez nas publikacja „Twoje dziecko kontra bakterie. Poradnik młodej mamy”. Na łamach poradnika, obok informacji o akcji, wspólnych działaniach marki Domestos i organizacji UNICEF, można znaleźć cenne informacje na temat higieny i pielęgnacji dzieci. Na potrzeby tej publikacji swoją wiedzą podzielili się eksperci Unicef, organizacji ADRA oraz blogujące mamy.

 

Za pomocą tej publikacji chcieliśmy podsunąć polskim rodzicom pomysły na edukację swoich pociech z zakresu higieny w sposób przyjemny dla dziecka i – co najważniejsze – skuteczny z punktu widzenia rodzica. Ta wiedza z kolei stanowi tło do uświadomienia Polakom problemów sanitarnych w innych zakątkach świata, gdzie dbanie o higienę nie jest takie proste jak w naszym kraju.

 

Patronat nad akcją objęły: Newsweek, NK.pl, magazyn Gaga, Rodzice.pl, EgoDziecka.pl, Benc.pl. Do akcji zostały zaproszone także blogerki prowadzące blogi parentingowe, które swoim rodzicielskim doświadczeniem dzielą się w poradniku i na oficjalnym blogu akcji.

 

Po więcej informacji zapraszamy na strony:

http://www.domestosdlaunicef.pl

http://www.rodzice.pl/razemdlazdrowiadzieci

http://nk.pl/dlazdrowiadzieci

 

 

Wczytuje komentarze

Newsletter

Zapisz się

zamknij Wyślij

Kontakt

Grzegorz Miłkowski

tel. +48 609 349 349

[email protected]
RSS